Saame tuttavaks: Eesti Disainikeskuse projektijuht Kristin Made
Eesti Disainikeskuse projektijuht Kristin Made leiab enda töölaualt inspreerivaid ja valdkonnas elevust tekitanud teemadel projekte, mis vajavad rohkem tähelepanu. Magusamateks teradeks on igakuiselt aset leidvad inspireerivad seminarid Disainijutud ja Disainiampsud.
(fotol: Kristin Made)
Kristin, räägi natuke enda taustast, mida sa oled õppinud ja kus töötanud?
Pea pool oma elust toimetasin ühes tsirkuse klubis, alguses küll ise trenni tehes ja esinedes, hiljem uusi kasvandikke treenides. Seal sai alguse ka minu iseõppinud graafilise disaineri teekond – kujundasin etendustele plakateid ja reklaame. Nüüdseks on mul disainitööde portfell muidugi kasvanud ja olen jõudnud ka suuremate projektideni. Esimese kõrghariduse omandasin Tallinna Ülikoolis, kus õppisin itaalia keelt ja kultuuri. Seejärel juhtisin ühe tegusa aasta projekte loovagentuuris Pult ning Disainikeskusesse tööle asudes alustasin paralleelselt ka õpinguid Eesti Kunstiakadeemias visuaalse kommunikatsiooni erialal.
Milline on sinu igapäevane roll Eesti Disainikeskuses ja kaua sa oled Disainikeskuses töötanud?
Nüüdseks hakkab Disainikeskuses täis saama juba kolmas aasta, kus tänaseks mu igapäevane roll on olla nii projektijuht kui ka assistent.
Juba ühe nädala sisse mahub omajagu erineva kaaluga tegemisi. Aegajalt on vaja uurida, mis valdkonnas üldiselt toimub ja sealt need teemad kinni püüda, mis vajaksid rohkem tähelepanu. Mõne seminari korraldamiseks saab teinekord päris palju mõtteid edasi-tagasi loksutatud, kolleegidega ideid peegeldatud, esinejatega sisu põrgatatud ja ka kommunikatsiooni küsimustes kaasa mõeldud, et info sündmuse kohta soovitud sihtgruppideni jõuaks.
Hetkel on mu tööalaual ka üks mahukas koolitusprogramm „Grow Design Leadership program” mis on mõeldud kogenud disaineritele. Programm vältab terve aasta jooksul nii füüsiliste kui ka virtuaalsete kohtumistena ning minu ülesanne on tagada, et koolituspäevadeks on kõik vajalik ettevalmistatud.
Assistendina aitan kaasa näiteks EAS Turismiettevõtete teenusedisaini ja digitaliseerimise meistriklassi koolituspäevade toimimises. See tähendab suures pildis seda, et koolitusruumis oleks võimekus ettekannete seinal kuvamiseks, hea heli, ülekanne distantsilt osalejatele, kohvipausideks suupistelaud, lõunasöögiks broneeritud meeldiv toitlustuspartner. Lisaks ka projektijuhtide igakülgne assisteerimine, et näiteks registreerimisvormid või osalejate nimekirjad oleksid vormistatud ja jõuaksid õigel hetkel õigesse kohta.
Üsna tihti on mu töölaual ka mõned kujundustööd ja saan oma graafilise disaini oskusi kasutada Disainikeskuse sündmustele visuaale kujundades.
Kõige põnevamad projektid, mis on sinuni jõudnud EDKs?
Neid positiivseid kilde võiks noppida tegelikult igalt poolt. Assistendina on mul olnud suur au pea kõikides projektides kaasa lüüa. Võiks öelda, et iga uus projekt või sündmus on omamoodi põnev ning alati midagi uut. Ei tahakski ühtegi konkreetset projekti esikohale tõsta, pigem teha suure kummarduse kõigile nendele inimestele, kes on meie projektide ja sündmuste peategelased või ükskõik mis viisil Disainikeskuse tegemistesse panustanud, et kasvatada seda väärtuslikku disaini teadlikkust ja arusaama selle olulisusest.
Millised on peamised projektid, mis sul hetkel käsil on?
Mul on laual need kõige magusamad terad: korraldan igakuiselt inspireerivaid seminare erinevatel valdkonnas elevust tekitanud teemadel. Disainijuttudel räägime sellest, mis disainerid on teinud ning Disainiampsudel kohtume disainimaastikult väljaspool tegutsevate põnevate inimestega.
Millised eesmärgid oled sa seadnud endale EDKs?
Ma ei teagi, kas need on eesmärgid, mis mind inspireerivad ja sellel teekonnal hoiavad, pigem lihtsalt suur usk disaini väärtusesse. Disainikeskuses valdkonda arendavates tegevustes kaasa aitamine, ise loomine kui ka enda teadmiste täiendamine Kunstiakadeemias on kõik selle sama tuhina pärast.