Disain ettevõtluses - kuidas saavutada edu disaini toel?
Et õppida, kuidas disain Sinu ettevõtte kasuks tööle panna, oled 14. märtsil oodatud koolitusele "Disain ettevõtluses – kuidas saavutada edu disaini toel?", mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses.
Koolitus: "Disain ettevõtluses - kuidas saavutada edu disaini toel?
Koolituse aeg: 14.03 2019
Registreerimise tähtaeg: 13.03 2019
Kellaaeg: 09.00 – 17.00
Koht: Kultuurikatel, Põhja pst 27a (Arhitektuurikeskuse Traforuumid)
Koolitajad: Martin Pärn ja Andro Kullerkupp
Sihtgrupp: eelkõige ettevõtjad, tootearendus-, turundus- ja arendusjuhid
Hind: 90 € + km inimese kohta. Ühest ettevõttest mitme inimese osalemise korral on hind 80 € + km inimese kohta.
* Kohtade arv piiratud
Facebooki sündmus
☞ Registreeri koolitusele siin
‘‘Disain ettevõtluses – kuidas saavutada edu disaini toel‘‘ on koolitus, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses. Päeva jooksul räägivad koolitajad disainist disaineri keeles ja disaini rakendamisest ettevõtja keeles. Näidatakse, kuidas disain seondub tihedalt nii turunduse, toote- ja teenusearenduse kui ettevõtte organisatsiooni arendusega, ettevõttekesksete funktsioonidega. Koolitusel saab aimu, mida disaini kaasamisest oodata ja kuidas see ettevõttesse tuua.
Vastuseid otsime küsimustele:
• Mis on tootearenduse ja disaini alguspunkt?
• Kuidas disaini eduka rakendamise abil turul pikaajalist edu saavutada?
• Mis juhtub siis, kui algus on juba tehtud, kuid kõige tähtsamad vastused on endale andmata?
• Miks on kasutaja kõige olulisem persoon arendusprotsessis?
Meeskondliku töötoa vormis mängitakse läbi üks disainiprotsessi algus, mis annab head juhtnöörid edaspidiseks disaini edukaks rakendamiseks ettevõttes ja loob arusaama, kuidas seda võimendada.
☞ Koolituse ajakava:
09.00 - 09.30 Hommikukohv
09.30 – 11.00 Martin Pärn – Mis on disain? Millised on disaini sisekihid ja pakutavad väärtused? Kuidas toote või teenuse tajumise protsess toimub? Miks on algus kõige olulisem ja kuidas püstitada head disaini lähteülesannet?
11.00 – 11.15 Kohvipaus
11.15 – 12.45 Andro Kullerkupp – Mida tähendab kliendikeskne turundus? Kuidas leida tegelik väärtuspakkumine arvestades klientide profiili? Kuidas tagada disainmõtlemine ettevõttes? Valik ideid, kuidas leida tasakaal ettevõtte vajaduste ja klientide ootuste vahel.
12.45 – 13.30 Lõuna
13.30 – 15.00 Mõttemudelite murdmine grupitöödes – kuidas disaineritega töötada? Mõned kasulikud tööriistad. Kuidas mõelda pidevalt kasutajale? Millest alustada? Kuidas siduda see äriideega?
15.00 – 15.15 Kohvipaus
15.15 – 16.45 Disain kui investeering tulevikku. Näited, kuidas ettevõtluses on teenitud pikaajalist praktilist kasu disaini toel?
Koolitusel lahendatakse väikseid probleeme keeruliselt ja keerulisi probleeme lihtsalt. Ettevõtja saab koolituselt kaasa lihtsad metoodilised tööriistad, mida edaspidi kasutada.
Koolitajad:
Martin Pärn on tööstusdisaini eriala magistrikraadiga professionaalne disainer, multidistsiplinaarse disainibüroo Iseasi tegevjuht ja Tallinna Tehnikaülikooli toote- ja teenusesüsteemide disaini professor, kel on pikaajaline kogemus nii disaineri kui koolitajana. Martin on aktiivselt tegutsenud professionaalse disainerina 23 aastat tööstusdisaini, sisearhitektuuri, teenusedisaini, disainijuhtimise ja disainiuuringute valdkonnas. Oma tootedisaini lahendustega on ta võitnud mitmeid disaini auhindu nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Õppejõuna on Martin töötanud üle 20 aasta Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Tehnikaülikoolis, viimased 8 aastat on juhtinud kahe ülikooli vahelist rahvusvahelist magistrikava Design & Technology Futures (varem design & Engineering).
Andro Kullerkupp on pikaajalise ettevõtluskogemusega ja aidanud paljudel oma äri efektiivselt tööle panna. Peamine spetsialiseerumine on Androl ärianalüüsile, äriplaneerimisele ja eestvedamisele. Tema kutsumus on juba teist kümnendit teiste ettevõtjate abistamine keerukatele probleemidele lihtsate lahenduste leidmisel, mida ta on selle aja jooksul jõudnud teha pea 200 ettevõttes. Andro on koolitanud üle 500 ettevõtte ja omab pikaajalist kogemust ka lektorina EBSis. Tema võtmeoskuseks on tulemuste saavutamine inimeste kaasabil ning erialadeks strateegiline juhtimine, diagnostika, funktsionaalne planeerimine, juhtide coachimine, muudatuste juhtimine, tulemuslikkuse juhtimine, turundus ja müük.
Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.