Disainibüroo Brand New

Saage tuttavaks disainibürooga Brand New


Mis tüüpi disainialased väljakutsed on valdavalt teie töölaual ehk millega igapäevaselt tegelete?

Tegeleme paljuski brändingu loomise ja selle edasiarendamisega, kuid meile ei tundu, et see väljakutse töölaual ülearu domineeriks. Iga päev on brand new väljakutse, kuna disainimaailm on mitmekülgne ja selle vaheldusrikkus meid paelubki.

Fotol: Helen Illend, Risto Luhalep ja Ranno Päi ehk Brand New disainibüroo
www.brandnew.ee


Mis on Brand New moto?

Brand New Design - Grand Old Experiences :)


Mis on teie disainibüroole omane tugevus?

Meie kollektiivi teed (Helen Illend (BrandNew partner ja disainer), Ranno Päi (BrandNew partner ja disainer) ning Risto Luhalep (BrandNew partner ja disainer) ristusid esmakordselt gümnaasiumis ning helgeid mälestusi on ka Eesti Kunstiakadeemia pidudelt (õppisime samal kursusel graafilist disaini). Pärast seda toimetasime erialaselt edasi erinevates agentuurides, erinevate brändidega. Teame hästi üksteise tugevusi ning rakendame neid oma töös võimalikult efektiivselt.
Meil on otseliin disaini loomise ja kliendi vahel - sedasi on infovahetus teinekord tõhusam. Klient on loomeprotsessiga paremini kursis ning sellega maandame riske, et midagi “tõlkes kaduma läheks”.

Meile pakuvad rõõmu brändiloome tööd selle erinevates aspektides, alustades traditsioonilisest logo disainist kuni suuremate reklaamikampaaniate lahendusteni välja. Võib öelda, et meie töö on ka meie hobi ning suhtume pea igasse projekti särasilmselt. Sellest loomulikult ei piisa, et ainult meie silmad säraksid, sama oluline on, et projekti lõppedes ka kliendi silmad säraksid ning meie omavaheline koostöö jätkuks.



Mida peate enda kõige õnnestunumateks projektiks/projektideks senimaani ja miks?

Reis Eindhoveni disainimessile, mis oli ka meie esimene ühine väljasõit. Taolised inspiratsioonireisid ongi kõige õnnestunumad projektid – avardavad silmaringi ja tugevdavad tiimi. See on aluseks ka laiema spektriga disainiteenuse pakkumisel.


Töödest tooksime välja rahvusvahelisele organisatsioonile Salto visuaalse identiteedi loomise ja selle arendamise. Oli põnev ettevõtmine ning andis hea lisakogemuse erinevate kultuuridega ühiselt disaini üle arutledes. Tehnopoli rebränding ja selle sidumine alambrändidega on samuti olnud suuremahuline ja väljakutset pakkuv projekt.



Samuti ka kokteilibaarile Botaanik loodud maailm, mis pälvis tunnustust ka väljaspool piire (2020 German Design Award Winner). Auhind tuli suurepärase kommunikatsiooni kujunduse eest. Žürii kommentaar tööle oli järgmine: “Röntgenpildid taimedest ja baaritarvikutest annavad brändi disainile erilise esteetika ja muudavad selle unikaalselt äratuntavaks. Lisaks demonstreerib läbipaistvus selgelt idee kontseptsiooni.”  

Õnnestunud projekte võiks siia lisada veelgi, kuid tunne on, et need kõige-kõige suuremad õnnestumised on veel alles ees. Best of tunnustus on see, kui klient peale meie viimast projekti tagasi tuleb ja meid edasi usaldab. Need ongi kõik osa suurest õnnestumisest.

Mis teid inspireerib, kust ammutate igapäevaselt inspiratsiooni?

Inspiratsiooni võiks ju saada sisse lülitada, nagu lampi lülitist - paraku see nii aga ei ole. Pigem on inspiratsioon justkui nähtamatu ideede jõgi. Teinekord kulub selle otsimisele päevi, kuid kuna jõgi on nähtamatu, võib sinna endalegi ootamatult sisse kukkuda.

Milline on teie põhiline kliendiprofiil?

Klientide poolt pakutavatest teenustest/toodetest on BrandNew disainiagentuuril üpris mitmekesise tausta ja suurusega kliendid. Ning meile see väga meeldib – näha meid ümbritsevat hoopist erinevatest vaatenurkadest. Seega on keeruline kliendiprofiili osas üldistusi teha.

 

Milline on tööprotsess kliendiga, sellest hetkest alates kui klient uksest sisse astub?

Kui klient uksest sisse astub, juhatame ta muidugi kenasti edasi. Vaatame üksteisele põgusalt silma - veendumaks, kas me ikka samal lainel oleme ning asume tööle. Pärast esmaprojekti koostöö jätkumisel mõistame üksteist juba paremini ning suuremaks sissejuhatuseks enam tarvidust pole :)

Esineb ka olukordi, kus klient ei ole varasemalt agentuuridega kokku puutunud - lihtsalt pole seni tarvidust olnud. Kuuldakse võibolla esimest korda erialaseid termineid nagu layout, RGB, trükifaili ettevalmistus, renderdamine jne, aga see on meie vaatevinklist ka täiesti okei.

Esitame esmalt kliendile küsimusi tema ettevõtte olemuse kohta, et paremini mõista tegevusvaldkonda ja kaardistame tegelikud vajadused. Seejärel püstitame eesmärgid, määrame projektile ajakava ning asume tööle. Teinekord on isegi esimest korda agentuuridega kokku puutuvad kliendid entusiastlikuma olekuga kui igapäevaselt agentuuridega suhtlevad turundusjuhid. Disainimaailm on nende jaoks uus ja põnev ning loomeprotsessi kaasamine pakub põnevat vaheldust argipäeva rutiinile.

Milliseid kliente sooviksite tulevikus enda juures rohkem näha, milliseid töid, mis valdkonnas tahaksite lisaks teha?

Rõõmustame siiralt kui klient mõistab hea disaini olulisust ning kuidas võib selle mõju olla nende teenuse/toote jaoks elulise tähtsusega. Ettevõtjad on Eestis muutunud disiainiteadlikumaks. See näitab, et erinevate agentuuride teavitustöö/koolitamine disainivaldkonnas on vilja kandmas.

Oleme tänulikud ka hästi vormistatud kliendipoolse briifi üle – see aitab tublisti väärtuslikku aega kokku hoida. Kui kliendil puudub varasem kogemus agentuurile briifi koostamisel, teeme seda ühise dialoogi abil.

Heites aga pilgu tulevikku, oleks soov võimalusel tegeleda mõne sotsiaalkampaaniaga. Ühiskonnas teravaid küsimusi täna jagub ning meil oleks hea meel sõnumi edastamisel abiks olla.


Mis on Brand New ambitsioon, kus näete end järgmise viie aasta pärast?

Nii lühikeseks ajaks me üldiselt plaane ei koosta. Pigem mõtleme juba 30 või enam aastat edasi. Suurim ambitsioon on saada pensionärideks, kes hobi korras omal alal jätkavad :)


Mis on see üks asi, mis peab alati teie kontoris/tööruumis olemas olema, mis annab selle õige tunde?

Pakuks kohe kaks asja välja - nurruv sülearvuti ja hiir, keda vahepeal silitada.

///

Disainibüroo Brand New kuulub Eesti Disainibüroode võrgustikku, kuhu hetkel kuulub 50 disainibürood/disainistuudiot. Võrgustiku andmebaasiga saab tutvuda siin.


Disainibüroode võrgustik